szkolenia z pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas. Dzięki temu można uratować komuś życie. Szkolenie z pierwszej pomocy to przede wszystkim bezpieczne i poprawne dla osoby udzielającej pomocy nawiązanie pierwszego kontaktu z poszkodowanym, a następnie ocena stanu w jakim się znajduje w konsekwencji podjęcie decyzji do podjęcia działań. W przypadku gdy osoba nie oddycha należy zacząć resuscytację krążeniowo oddechową. Czy ty jako właściciel firmy wiesz jak o wykonać? Czy jesteś pewien, że na wypadek zagrożenia Twoi pracownicy wiedzą jak się zachować? Szkolenia z pierwszej pomocy, które organizujemy w przyszłości mogą okazać się bezcenne. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy prowadzi wykwalifikowana kadra ratowników medycznych, których doświadczenie jest nieocenione. W asyście ratowników występują także strażacy państwowej straży pożarnej, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami.

 

kurs ochrony przeciwpożarowej Warszawa

 

Złote minuty decydują o życiu

Niestety, wiele osób nie wie jak zachować się w sytuacji zagrożenia np. gdy widzimy nieprzytomną osobę leżącą na korytarzu naszej firmy. Jest to niedopuszczalne. Nasza firma AlfaFire nauczy Ciebie i Twoich pracowników co robić w takich sytuacjach. Należy ocenić oddech poszkodowanego i natychmiast wezwać pomoc. Po wezwaniu pomocy należy rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Mamy wtedy 4 minuty (tzw. złote minuty), w czasie których musimy przywrócić akcję serca. Jest duże prawdopodobieństwo, że po tym czasie wystąpią zmiany w mózgu, które mogą być nieodwracalne.

 

Pierwsza pomoc w firmach –  ćwiczenia z pierwszej pomocy Warszawa

Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt szkoleniowy. Dysponujemy manekinami, defibrylatorami AED szkoleniowymi, pozorujemy różne wypadki i sytuacje. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy dzielimy na wiele bloków tematycznych m. in.: postępowanie przy zatrzymaniu krążenia u osoby dorosłej, postępowanie przy zatrzymaniu krążenia u dziecka czy niemowlaka, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne, tonięcie, wychodzenie i wiele innych.  Nasze szkolenia z pierwszej pomocy (szkolenia z KPP) skierowane są do wszystkich osób, którzy mają chęć zdobyć podstawowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie udzielania pomocy.

 

Czy wiesz, że...?

czy wiesz, że...?

W przypadku zdarzenia z ciężarną osobą należy obrócić ją na lewa stronę lub podłożyć coś pod prawy pośladek. W czasie ciąży płód rośnie i, co jest zupełnie naturalne, zaczyna wywierać nacisk na narządy wewnętrzne i naczynia krwionośne matki. Gdy kobieta leży na prawej stronie lub na plecach, płód może uciskać żyłę główną i tym samym zmniejszyć ilość krwi płynącej w stronę serca.

 

Szkolenie z pierwszej pomocy, ćwiczenia z pierwszej pomocy – Serwis PPOŻ Warszawa

Nasza firma AlfaFire oferuje organizację szkoleń takich jak: szkolenia przeciwpożarowe (szkolenia PPOŻ), szkolenia z praktycznego gaszenia pożaru (jak obsługiwać gaśnicę czy hydrant pożarowy), szkolenia z pierwszej pomocy (szkolenia KPP), próbne ewakuacje z obiektów (scenariusze ewakuacji uzgodnione z Komendantem Miejskim/Powiatowy PSP, a także same ćwiczenia ewakuacyjne) oraz szkolenia z obsługi central systemów sygnalizacji pożarowej SSP (Bosch FPA-5000, Polon Alfa, Schrack, Aritech, Esser).